Licensed to Crawfordsville HS Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/2020 09:58 AM
                      2020 Great Lakes Valley Conference                       
                        Swimming & Diving Championships                        
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 23  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        GLVC:  53.44  2/9/2018    Katya Rudenko, DU                            
        Pool:  52.58  3/22/2014   Amy Bilquist, CSC-IN                         
               53.79  DIIA Div. II A
               56.48  DIIB Div. II B
     Name                        Year School
===============================================================================
  1  Laura Pareja                  SO Drury                       54.34  DIIB  
  2  Edda Skoric                   SR Indianapolis                54.46  DIIB  
  3  Sydney Rey                    SR McKendree                   55.37  DIIB  
  4  Stephanie Marks               FR Lindenwood                  55.41  DIIB  
  5  Ola Tomala                    SR Lindenwood                  56.10  DIIB  
  6  Emma Brabham                  SO Truman                      56.22  DIIB  
  7  Maddisen Lantz                SO Indianapolis                56.38  DIIB  
  8  Stephanie Palczynski          JR Lewis                       56.69        
  9  Meredith Geyer                JR McKendree                   56.78        
 10  Meredith Riegler              FR Lindenwood                  57.13        
 11  Gabie Fouchi                  FR Drury                       57.40        
 12  Julie Berger                  FR Drury                       57.42        
 13  Lauren Massot                 SR Truman                      57.43        
 14  Ellie Shell                   SO Drury                      X57.65        
 15  Maya Sorensen                 SO Bellarmine                  57.70        
 16  Shelby Kasse                  JR Lindenwood                  57.86        
 17  Claire Brouillet              SO McKendree                   58.11        
 18  Franziska Hauptmann           FR UMSL                        58.26        
 19  Rachel Marsh                  SO Lewis                       58.42        
 20  Claudia Hollis                SO Lindenwood                  58.75        
 21  Abigail Rumpp                 SO McKendree                   58.79        
 22  Sydnee Trahin                 SO Indianapolis               X59.20        
 23  Delaney Shipman               SO Drury                      X59.26        
 24  Stephanie Schoemans           SO UMSL                        59.40        
 25  Jillian Castor                SO Indianapolis               X59.59        
 26  Maddie Duncan                 SO Truman                     X59.63        
 27  Iris Hilmarsdottir            JR McKendree                   59.67        
 28  Olivia Hopper                 FR Bellarmine                  59.88        
 29  Ana Herndon                   JR UMSL                      1:00.15        
 30  Megan McSalley                SO Maryville                 1:00.22        
 31  Kerry Effinger                FR Bellarmine                1:00.49        
 32  Danielle Wood                 SR Indianapolis              1:00.93        
 33  Bella Kudanovych              SO UMSL                      1:00.94        
 34  Haley Todd                    JR Bellarmine                1:01.16        
 35  Anna Lancaster                FR William Jewell            1:01.31        
 36  Masha Melnichuk               SO Lewis                     1:01.56        
 37  Rae Friesz                    SO Truman                   X1:01.67        
 38  Natalie Arthur                FR UMSL                      1:02.09        
 39  Maddy Wagner                  SO Lewis                     1:02.91        
 40  Emily Rosener                 SR Bellarmine                1:04.34        
 41  Hannah Doss                   SO Maryville                 1:05.01        
 42  Gabby Fournier                FR William Jewell            1:05.13        
 43  Kayla Effinger                FR Bellarmine                1:05.46        
 44  Camryn Anderson               SO McKendree                 1:05.97        
 45  Benita Varanauskaite          FR Lewis                     1:06.18        
 46  Lauren Rowe                   FR Bellarmine               X1:06.38        
 47  Abby Hall                     FR Maryville                 1:07.80        
 48  Hayley Knapp                  SR William Jewell            1:10.47        
 49  Aly Smethers                  FR Maryville                 1:17.72        
 50  Chrysoula Karamanou           SR Drury                          NT        
 51  Yasmin Preusse                SO Drury                          NT        
 52  Caytee Wright                 SR Drury                          NT        
 53  Kasia Rogowska                FR Drury                          NT